Medium celik affet

Ben tüm insanlığa yararlı olacak şeyler için çalışmayı kendime yaşam ideali olarak seçtim. Mutluyum ve huzurluyum. Hayatımın tamamı hep daha iyi şeyin arayışı içinde geçti…

Bu albümde karşınıza yepyeni bir yapımcıyla çıktım. 15 senedir ilk kez plak şirketim değişti Artistanbul’un müzik sanayimizde yeni bir düşünce biçimi katacağına dair fikrim kesindir. Tüm Artistanbul yönetimine ve çalışanlarına parlak bir kariyer ve üstün başarılar dilerim.

Tüm bu çalışmalarım sırasında neredeyse 15 yıldır, her an yanımda olan ve artık ne zaman nefes alacağımı bilen menajerim Bekir Keser’e gönülden teşekkürü borç bilirim. Artık benim yaşam biçimimi anladı, ona bir şey söylemeye gerek yok… Kararlarını kendisi veren biri. Yani o artık ekip lideri. Ben de tüm akademik ve profesyonel kariyerimi ona emanet ettim.

Müzik dünyasının dahi çocuğu bence Ufuk Yıldırım’dır. Kimse onunla çalışmadan bu gerçeği tam olarak kavrayamaz. Ben onunla hep çalıştım ve her yaptığı şarkı hit oldu. “Meyhaneci” ve “Sen Yoluna Ben Yoluma” parçalarında olduğu gibi. Bu albümde de “hit” var. Bence o çok ama çok yetenekli, ama artık o kadar da tecrübeli müzik adamı.

Ve şanslıyım ki o tecrübeli müzik adamı benim albümümün müzik direktörü oldu.

Bu ülkede herkes tam olarak hak ettiği yeri bulamıyor. Ama artık herkes hak ettiği yerde olmalı. Kim sanatçı, kim söz yazarı, kim plak yapımcısı, kim radyocu, kim televizyoncu bilinmeli… Ben evimde ağlayarak Neşet Ertaş türkülerini dinledim ve gördüm ki, orada bir derya var… Ve bir ozan bana eserini okuma izni verdi. Ben ona şarkımla cevap vereceğim. Bizim dilimiz budur.Ancak halkın isteklerine cevap verenler daha güçlü olsun.

Bu albümde ülkenin en iyi stüdyo müzisyenleri ve yaratıcıları çalıştı. Özellikle gitarda Gültekin Kaçar, bağlamada Fatih Doğanay, bas gitarda Argun Erişçi’ye teşekkür ederim.

Yani bir yapımcım ve yeni bir dağıtım firmam var. Unkapanı’ndaki herkes onun bu işin içindeki en düzgün insanlardan biri olduğunu söylüyor. Benim de gönlüm temizdir ve demek ki her şey bizim gönlümüze göre oluyor.

Ne güzel… Halit Nart. Dilerim uzun yıllar beraber çalışırız.


ekleyen: esse