Medium you%2bme%2b%2bchar

İmer Demirer'den Nefis Bir Caz Albümü: You, Me & Char

İmer Demirer, kariyerinin ilk albümü You, Me & Charı Pozitif Müzik Yapım etiketiyle yayımlıyor. Sanatçının uzun zamandır beklenen albümünde 4 bestesi yer alıyor. Albümde eserleri bulunan diğer müzisyenler ise Emin Fındıkoğlu ve Ali Perret.

Demirer, 12 yaşında trompetle tanıştı ve 10 yıl süren klasik eğitimin ardından İstanbul Konservatuarından mezun oldu. Genç yaşına rağmen uluslararası festivallerde sıklıkla yer alan İmer Demirer, Aaron Goldberg , Essiet Essiet, Ari Honig gibi isimlerle çalıştı. Demirer, Acid Trippin, İstanbul Caz Dörtlüsü, Emin Fındıkoglu Group, TRT Jazz Orchestra ve EBU Jazz Orchestra gibi önemli projelerde de yer aldı. Miles Davis, Clifford Brown, Wayne Shorter, Lee Morgan ve Wody Shaw gibi önde gelen isimlerin beğenisini kazanmış olan İmer Demirer'in ismi, şimdiden Türk Caz müziğinin en saygın ve önemli trompet sanatcılarından biri olarak anılıyor.

Önümüzdeki sonbahar ve kışın ruhuna uyacak naif bir caz albümü olan You, Me & Char'ı tüm müzikseverlere tavsiye ediyoruz.


ekleyen: hakanderin