Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Yine İzmir’de sahnelenen «Oliver Twist» isimli müzikalde başrol oynadı. İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa’dan şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayşara’nın bir bestesiyle MÜYAP ve Show TV’nin organize ettiği Pop Show ‘98 adlı şarkı yarışmasında 2. oldu. Akademi İstanbul’da müzik eğitimi aldı. Üç yıl süre ile Kenan Doğulu’ya vokallik yaptı.

Yaklaşık üç buçuk yıllık bir albüm çalışmasının ardından birinci albümü olan «Hoş Geldin»i 6 Temmuz 2000’de piyasaya sürdü. Yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere 300’e yakın konser verdi. 25 Aralık 2004 tarihinde ATV’de «Elifnağme» adlı programı sundu. Bengü asıl çıkışını,30 Mayıs 2005 tarihinde ikinci albümü olan «Bağlasan Durmam» ile yapmıştır. 12 Haziran 2007 tarihinde çıkardığı «Taktik» albümü ve albümden çıkan ilk çalışma «Korkma Kalbim» ile dinleyici kitlesini büyütmüştür.

2008 yazında 4.stüdyo albümü «Gezegen»i dinleyicilerinin beğenisine sunmuş ve bu albümden «Gezegen» isimli parçaya video klip çekmiştir.

2009 yılının yine yazlarında ise 5. albümü «İki Melek»i, Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür. Bu albümden çıkan ilk iki video, «İki Melek» ve «Kocaman Öpüyorum» Billboard Türkiye listelerinde 1 numaraya yükselmiş ve 2009 yılı içerisinde sanatçı bu albümüyle 13. İstanbul FM Müzik Ödülleri’nde «En İyi Pop Kadın Sanatçı» ödülünü almayı başarmıştır.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.