Burak Kut, (27 Ağustos 1973 - İstanbul) Pop türünde şarkıları seslendiren sanatçı.

Çapali Ortaokulu’na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. Orta okulun ardından Şehremini Lisesin de eğitim hayatına devam etmeye başladı ancak bulunduğu okulu değiştirme kararı aldı ve İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne başvurdu giriş sınavlarında okula girmeye hak kazanan Burak Kut, burada flüt ve piyano eğitimi aldı. Lise yıllannda dönemin popüler etkinliklerinden olan -Milliyet Gazetesi’nce düzenlenen- okullar arası müzik yarışmalarında Kabataş Erkek Lisesi adına, Kenan Doğulu’nun üçüncü olduğu yarışmalarda, 3 yıl üstüste birinci oldu. Aynı dönemde İstanbul, Ankara, gibi şehirlerde bulunan bar ve gece kulüplerinde, çeşitli pop orkestralarında perküsyon, flüt çalarak ve şarkı söyleyerek profesyonel yaşama adım attı.

Mezun olduktan sonra, PEKER müzik şirketi ile anlaşarak ilk albümünü, «Benimle Oynama - Çılgınım» adıyla çıkardı. Hem müziği, hem de kişiliğiyle çıktığı dönemde farklı bir hava estiren Burak Kut çok yüksek bir satış elde eden bu albümün çıkışını takip eden 2 sene içerisinde 200’den fazla konser verdi. Çıkardığı albüm ile birçok ödül alan sanatçı, ayrıca Avrupa MTV Local Hero ödülünü de kazandı. Burak kutun kazandığı MTV LOCAL HERO ödülü türkiyede bir ilktir.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.