def orkestra (erdal kızılçay, fuat güner ve dağhan baydur) tarafından gerçekleştirilmiş müzik projesi.

erdal kızılçay daha önce kaydetmiş olduğu, «she said she said» demosunu dinletince . daghan ve fuat harakete geçti. projenin ilk canlı performansı 1998’de lütfi kırdar uluslararasi kongre ve sergi sarayı’nda commercial union’un sponsorluğu ile gerçekleştirildi. cd’nin liverpool belediyesine gonderilmesi, ve gelen davet üzerine, 1999 yılında turizm bakanlığı, atv ve berna yılmaz’ın katkılarıyla liverpool beatles festivali’nde büyük beğeni topladılar. bu konseri izlemiş olan bbc prodüktleri, 2002 yılında ingiltere kraliçesi’nin 50. yıl jübile kutlamaları için def’i liverpool’a davet ettiler. def’in jubile konserinde beatles eserlerini canlı yayında seslendirmesini takiben, paul mccartney ve diğer ingiliz sanatçıları ile konser devam etti.

beatles alaturka’dan seçme parçalar 2001 yılında müzikotek/imaj müzik aracılığı ile piyasaya sürüldü. albümün içeriği, «the beatles»’ın çeşitli parçalarının etnik/alaturka şekline yorumlarından oluşmaktadır.

albümde bulunan şarkıların listesi:

  1. a hard day’s night

  2. we can work ıt out

  3. across the universe

  4. ı feel fine

  5. love me do

  6. ticket to ride

  7. she said, she said

  8. don’t bother me

  9. nowhere man

  10. tomorrow never knows *

not: yukarıda bahsedilen, sonrasında paul mccartney ve diğer sanatçıların konseriyle devam eden kraliçenin 50. yıl jubile konseri diye bahsedilen konser party at the palace konseridir.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.