Ankara sakarya caddesinde turku barlarda baslayan muzik yolculuguna bir cig gibi buyuyerek devam eden ve muzikten anlayan insanlar toplulugudur. solist mustafa ve baglama calan kemal kardestir.

Grubun ana arteri mustafa özarslan,ankara ssk’da ambar memuru iken bağlama çalan abisi ile yakın arkadaşlarını toplayarak bir grup kurarlar.yıllarca duvar bar’da sahne aldıktan sonra musa eroğlu’nun da desteğini alarak albüm çıkarmaya koyulurlar.önceleri grup elemanları «salkım söğüt»albümlerinde performans denemeleri yaparlar.sonrasında albümleri çıkar.oğuz aksaç türkülerin formatını bozmaya kararlı bir azeri türkü tutkunu,türkülere blues,caz öğelerini serpiştiren,insan sesiyle çıkarılabilecek her türlü sesi çıkarmayı başaran grup elemanı olmakla beraber,mustafa özarslan ise;daha mülayim,ağır abi triplerindedir.zaten fiziki ve beşeri koşullar itibariyle sesiyle dağları deviren bir yapıya sahiptir.sonuç itibariyle bu güzel yurdumun her yöresinden türlü renkte türküler çığırarak gönlümüzde taht kurmuş,dağılması hiç istenmeyen,ankara’dan kopup tüm ülkeye hatta dünyanın çeşitli ülkelerinde konserler veren gruptur.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.