Niyazi Emre Altuğ, (14 Nisan 1970 - İstanbul) birçok televizyon dizisi, sinema filmi, tiyatro ve müzikallerde yer almış, Türk pop sanatçısı ve oyuncu.

14 Nisan 1970 tarihinde İstanbul´un Levent semtinde ev hanımı bir anne ve diş hekimi bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü´nden mezun olduktan sonra bir çok oyun ve filmde rol almış, Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener ve Levent Yüksel gibi sanatçılara vokalistlik yapmıştır. 1999 yılında ilk albümü İbret-i Âlem´i çıkaran Emre Altuğ 2000 yılında, Melih Kibar´ın Yadigâr albümüden seslendirmiş olduğu parça ile büyük ün kazanmış ve ilk sinema filmi Kolay Para Kazanma Kılavuzu vizyona girmiştir. Bunun ardından 2001´de ikinci albümü «Sıcak»,2003’te üçüncü albümü «Dudak Dudağa» ve 2005 yılında dördüncü albümü Sensiz Olmuyor piyasaya çıkmıştır. Adını dördüncü albümünden alan Sensiz Olmuyor adlı bir de televizyon dizisinde oynamıştır.Son olarak ta 2007 yılında «Kişiye Özel» isimili albümünü çıkarmıştır.

2008 yılında ünlü manken Çağla Şikel ile hayatını birleştiren şarkıcı album çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.