Hazal Selçuk Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 1 yıl Viyana Devlet Konservatuarı müzikal bölümüne devam etti. Daha sonra Boston Konservatuarı müzikal/tiyatro bölümüne geçerek oradan mezun oldu. Ardından Boston‘da 3 yıl daha şan, hareket tiyatrosu, dans, hareket ve psikoloji üzerine çalışmalar yaptı ve yine Boston Konservatuarı dans bölümünde 1 yıl koreografi üzerine yüksek lisans programına devam etti.

Hareket tiyatrosu, oyun yapımı, oyuncular için hareket öğretmenliği üzerine York Üniversitesi tiyatro bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra hareket ağırlıklı dışavurumcu sanat terapisi üzerine eğitim aldı.

Doğu Batı ve bir Yağmur Damlası, Mağara Çiçekleri, İpek Yolu adlı solo oyunlarını yurt içi ve yurt dışında çeşitli festivallerde oynadı, çeşitli üniversitelerde hareket tiyatrosu, oyuncular, müzisyenler ve şarkıcılar için hareket, beden farkındalığı, ses ve iletişim, sanat yapım süreci, yaratıcılığın sağlıkla ilişkisi üzerine dersler verdi. Profesyonel sanatçılar ya da öğrenciler haricinde sanatı yalnızca bir kişisel gelişim ve dönüşüm yolu olarak hayatlarına almak isteyen kişilerle de çalıştı.

1989’da Gurup Pan’la katıldıkları Eurovision Şarkı yarışmasından bu yana babası Timur Selçuk’a yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserlerde eşlik etmektedir. “Su Yeşili” albümü babasıyla birlikte yaptığı ilk solo CD çalışmasıdır.

Halen yurt içinde ve dışında tiyatro, hareket tiyatrosu, müzik, sanat terapisi ağırlıklı eğitim ve performans çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.