Ülkemizin en uzun soluklu Rock gruplarından biri olan Kesmeşeker, 90’ların başında Kadıköy’de kuruldu. 20 yıllık kariyerlerine 7 stüdyo albümü sığdıran Kesmeşeker, 3 yıllık sessizliğini Aralık 2004’te çıkardıkları «Kum» isimli albümleriyle bozdu. Grubun değişmeyen elemanı, söz yazarı, besteci, akustik ve elektro gitarist Cenk Taner’in liderliğinde müzik hayatına devam eden dörtlüde, vokal, akustik, elektrik gitarda Kaan Altan; bas gitarda Mehmet Şenol Şişli; Davul ve perküsyonda ise Timur Kurşunoğlu yer almakta…

20 yılı geride bırakan Kesmeşeker, 20. yaşını kutladığı 2011’de «Doğdum Ben Memlekette» albümünü yayınlayarak yine başarılı ve kendi katı dinleyici kitlesi tarafında çok beğenilen bir albüme daha imza attı. Ayrıca bu albüm 90’ları takip edememiş kuşaklardan farklı dinleyicilerin de dikkatini çekmiş ve albüm yayınlandığı zaman Türk Rock piyasasında çok konuşulmuştu.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.