1980 yılının Ankara’da dünyaya gelir.

1986 yılında orgla tanışır. 2 yıl aldığı piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını süyler. Ancak ailesiyle aldığı karar doğrultusunda, müziği ve okulu birlikte devam ettirmek ister.

Lise yıllarında ilk müzik grubu kurar ve aranjeler yapmaya başlar. Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesini kazanır. Bu dönemde arkadaşlarının kurduğu bir müzik grubuna dahil olarak, keyboardıyla sahne almaya başlar. TRT’nin yaz konserleri projesinde de yer alan Ceceli, öte yandan hazırladığı demo kayıtlarıyla aranjörlük konusunda kendisini yetiştirir.

Üniversitenin 3. yılında tekrar sınavlara girer ve Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanır. Bu adımla Ankara’daki müzik hayaını oktalamış olur ve İstanbul’a yerleşir. Kısa bir süre sonra ‘’Cenk Eren ve Nükhet Duru’’ orkestrasıyla çalışmaya başlar. Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermekastar’ın albümüyle birlikte profesyonel aranjörlük hayatına adım atar.

Bu albümün referansıyla Ozan Doğulu ile tanışır ve hemen ardından, Kenan Doğulu ‘’Aklım Karıştı’‘şarkısı Mustafa Ceceli düzenlemesiyle albüme girer ve Sezen Aksu’ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış olur. Sezen Aksu’ya albümlerinde ve sahnede eşlik etmeye başlar. ‘İkili Delilik, Hükümsüz ve Gidemem’’ şarkılarını düzenler. Düzenlemesini yaptığı Kenan Doğulu’nun ‘’Cakkıdı’’ yoğun ilgi görür. Derken; Cenk Eren, Nükhet Duru, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Hande Yener, Serdar Ortaç, Bengü, Melih Görgün, Gökhan Tepe, Ziynet Sali, Gülşen, Betül Demir, Murat Boz, Burak Kut, Sıla, Hepsi, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ile devam eden hızlı yükselişi başlar.

Sansun Demir ve Behzat Gerçeker’den gelen teklif üzerine ENBE orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’nun ‘’Unutamam’’ adlı şarkısını düzenler ve seslendirir. 35. Altın Kelebek Ödülleri gecesinde ‘’En iyi çıkış yapan solist’‘ve ‘’Power Türk Video Müzik Ödülleri» yarışmasında; ‘’En iyi çıkış yapan video klip’’ ödülünü alır ve Ceceli’nin bu şarkıyla solistik kariyeri başlamış olur. Uzay Heparı ‘’Sonsuza’’ albümünde ‘’Karanfil’’ adlı şarkıyı yorumlar.

Geçtiğimiz yaz Enbe Orkestrası’yla beraber seslendirdiği «Unutamam» isimli şarkısıyla büyük beğeni toplayan müzisyen, «Limon Çiçekleri» isimli ilk single albümünü müzik marketlere sundu…

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.