DJ Yakuza (Can Utkan), Cem Yıldız, Richard Hamer ve Murat Uncuoğlu’ndan oluşan Orient Expressions, «etnik - elektronik» olarak adlandırılan müzik türünü icra etmektedir.

Grup, İstanbul’da Rock’n Coke’da , Berlin’de Şimdi/Now Festivali’nde ve İspanya’da La Mar de Musicas Festivali’nde ve Almanya’da Jazz a la Turca Festivalleri’nde konser verdi.

Orient Expressions şu ana kadar yurtdışında da satışa çıkan çeşitli karma albümlere parça verdi. Kürtçe sözlerle Aynur Doğan tarafından seslendirilen “Dera Sor” “East to West”’ , “Lodos” “Global Sunset” ve “Silk Routh Café”’, Duaz Imam ise “Asian Garden” albümlerinde yer aldı.

Türk Halk Müziği’nde uluslarası üne sahip Sabahat Akkiraz ile beraber hayata geçirdikleri ikinci albümleri “Külliyat” 2006 Mayıs’ta ayında müzik marketlerde yerini aldı. “Külliyat”ta ozanlık geleneğinden gelen Akkiraz, halk müziğini elektronik altyapı üzerinde yorumlayan Orient Expressions’la birlikte Anadolu müziğini dünyaya duyurdu.

2008 yılında «Kırık Kalpler Albümü» adlı son albümlerini piyasaya sunmuşlardır. Bu albümde, gruba vokalde Berin Koç ve Jhelisa da eşlik etmiştir.

Albümleri

Divan (Double Moon Records)

İntro

Ehmedo

İstanbul

Duaz İmam

Dera Sor

Kerkük Divanı

İnetrlude

Dünya

Beats of Opera

Lodos

S.O.S

Taken Live

Outro

Kırık Kalpler Albümü (Double Moon Records)

Intro

Su Gibi

Poyraz

Faniler

Tutsak

Angels

Ne Olur Geri Dönme

Başa Sar Beni

Şehristan

Derde Düştüm

Başka Bir Aşk

Boş Pavyon

Aşık Olma

Outro

Rewind Me

Su Gibi (enstrümantal)

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.