Bulgaristanın Şumnu kentinde doğdu ve 6 yaşındayken Veselin Spirov ile keman öğrenimine başladı. Türkiye’ye göç ettikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında keman öğrenimine Venyamin Varsawsky ile devam ederek 2002 yılında birincilik ile mezun oldu.

1998 yılında aldığı bursla Salzburg Mozarteum Summer Akademisinde Shmuel Ashkenasinin Masterclasslarına katıldı. Daha sonra Mincho Minchev, Mikhail Khomitzer ve Uluslararası Keshet Eilon Keman Kursunda; Cihat Aşkın, Vadim Gluzman, Haim Taub ve Shlomo Mintz ile çalıştı.

Türkiye’nin değişik illerinde verdiği konserlerin yanı sıra ilk yurtdışı konserini Young-Euro-Classic Festivali kapsamında,2006 Ağustos ayında Berlin Konzerthous’da Prokofiev Konçerto çalarak gerçekleştirdi. Bu konserinde Alman eleştirmenlerden çok olumlu eleştiriler alan Ulucan; Cihat Aşkın’ın rehberliğinde solistlik çalışmalarını sürdürmenin yanı sıra 2007 Caka Ayvacık,2008 Caka Sapanca Kırkpınar ve 2008 Caka Ordu Keman Masterclassları’nda Eğitmen olarak görev almıştır.

Sevil Ulucan halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Araştırma Görevlisi olup, Doktora çalışmalarına Venyamin Varsawsky ile devam etmektedir.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.