1959 Burdur’un Tefenni ilçesinde doğdu. 1980 yılında İzmir Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü piyano ve şan bölümünden mezun oldu.

1987 yılında ilk albümünü yaptı. Sesi ve besteleriyle o dönemde çok büyük ilgi topladı. Sayısız yurt dışı ve yurt içi konserler vermeye başladı.Arif Sağ, Ahmet Koç, Mehmet Gümüş, Onur Akın, Tuncay Akdoğan, Yavuz Bingöl, Ferhat Tunç, Ahmet Kaya, Selda Bağcan, gibi birçok sanatçıyla çalıştı.

Pek çok usta isimlere beste verdi. Nazım Hikmet, Enver Gökçe, Ahmet Arif gibi değerli şairlerin, şiirlerini besteledi. Sahnede ozan geleneği olarak kabul edilen bağlaması ile çalıp söyledi. O dönemlerden günümüze, ülkemizde ozan geleneğini sürdüren sayılı sanatçılardandır.

İlk bestesini,1982 yılında yattığı Burdur Cezaevi’nde yaptı. “Zor günler yaşanıyor, zor ve çetin…” sözleri ile başlayan bestesi dalga dalga tüm cezaevlerine yayılarak marş haline geldi.

Halen çalışmalarını sürdüren sanatçının en bilinen eserleri arasında, Eylem Güzeli, Akşam Erken İner Mapushaneye, Mahir’in Türküsü, Utangaç Vatanım, Pankartlar… bulunmaktadır.Albümleri

1987 - Dost Kokusu-Dost Selamı

1989 - Bekliyorum

1991 - Yeniden Başlamalı

1995 - Mahir’in Türküsü-1

1997 - Özgün Müzik Şöleni Cevahir Yürekliler

2000 - Gülüm

2004 - Mahir’in Türküsü-2

2007 - Drama Köprüsü

2008 - Devrim Türküleri

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.