1958 Bağdat’ta doğdu. Babası Halepçeli bir Kürt. Annesi Tatar Türklerinden. Türkçeyi annesinden öğrendi. Babası diplomattı. Babasının görevi gereği Bir çok ülkeyi dolaştı. Afganistan da okula başladı. 9 Yaşında Bağdat’a geri döndü. 11 Yaşındayken Babası onu müzik okuluna kaydetti. Okulda klasik piyano dersleri aldı. Irak’ta yaşanan siyasal karışıklıklar nedeniyle Babası 1972’de tutuklandı.

18 yaşında İngiltere’ye gitmek zorunda kaldı. İngiltere’de Üniversiteye devam eden Tara Jaff, halen Londra’da yaşıyor.

Tara Jaff, çoğu insan onun ismini yeni duyuyor. Oysa tüm ruhuyla müzik yapıyor. Başka isimlerin gölgesinde ünlenen sanatçılardan değildir. Gerçek müzik yaptığı için fazla ünlenmemiştir belki de.

Onu dinlerken bambaşka bir dünyada kendinizi hissedeceksiniz. Geçmişte kaybettiğiniz kimi duygularınızı bulacaksınız. Ya da içinize atıp ta gün ışığına çıkarma cesareti göstermediğiniz hissiyatlarınızın, tutkularınızın yeniden canlandığını anlayacaksınız. Çok eskilerden gelen duru bir ses ve duru bir müzik. Kalabalıklar içinde kaybettiğiniz ya da dünya ve hayat gerçekliği karşısında öldürdüğünüz, öldürmeye çalıştığınız özünüz canlanacak. Biraz hüzün hissedeceksiniz. Ama bu hüzün size asla acı vermeyecektir. Tara’nın müziğiyle ruhsal rahatlığı sesindeki dinginlikte bulacaksınız.

Kaynak: Last.fm

Bu sayfada bulunan metinlerin kaynağı sonunda belirtilmiştir. İçeriklerin hatalı ya da uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizi bilgilendirin.